STYL LUDWIK - BAROK

STYL LUDWIK - BAROK

Styl Ludwika to francuskie rokoko. Najbardziej elegancki i oryginalny styl, ceniony za wyśmienity gust i nietypowe rozwiązania. Do cech charakterystycznych tego stylu zaliczymy przede wszystkim dekoracyjność i wyrafinowaną elegancję. Stylowe meble o falistych liniach bogato zdobiono motywami kwiatów, liści czy muszli.
Wyraźne cechy tego stylu przejawiały się choćby w esowato wygiętych nogach z dekorowanym kolanem, które wykorzystywane były zarówno w stołach, krzesłach i fotelach. Kabriolowe nogi mebli do tej pory są znakiem charakterystycznym pozwalającym rozpoznać przynależność do konkretnego stylu.
Najbardziej popularne dodatki w tym nurcie, to przede wszystkim masywne kryształowe żyrandole, świeczniki i kominki zdobione dekorami, czy też bielone popiersia. Ludwikowski fason, jest zdecydowanie najbardziej bogatym w zdobienia stylem.
Myśląc o wnętrzach urządzonych w stylu Ludwika widzimy jasne przestrzenie skąpane w pastelowych barwach. Pamiętajmy jednak, że idealnym tłem dla stylowych mebli mogą być ciemne, wyrafinowane kolory. Ostatnie lata to prawdziwe odrodzenie stylu dekoratorskiego zapoczątkowanego przez francuskich króli. W aranżacji wnętrz coraz częściej pojawiają się meble ludwikowskich, a projektanci coraz chętniej odwołują się do francuskiego szyku i stylu. W efekcie powstają oryginalne wnętrza wyróżniające się niecodzienną elegancją.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code