VINTAGE

Meble Vintage

Meble styl vintage przypominają, że moda, tak samo jak historia, lubi zataczać koło. Meble w stylu vintage powróciły do magazynów dekoratorskich, a dzięki nim przypadły do gustu projektantom wnętrz, także tym nieprofesjonalnym, zmieniającym przestrzeń wokół siebie. Teraz dodają wielu wnętrzom uroku 'jak zza dawnych lat'.

Vintage meble wróciły do łask, by także w czasach współczesnych przypominać o atmosferze minionych lat. W pomieszczeniu stylizowanym na dawny czas przyjemniej usiąść i powspominać. Dlatego częściej w sklepach dekoratorskich słyszy się pytanie o meble vintage vintage meble. Wiele osób odchodzi od stylistyki modernizmu. Komoda na cienkich zaokrąglonych nóżkach, kulkowe klamki przy szufladach kojarzą się ze starymi meblami, epoką, która choć minęła, nadal inspiruje.

Powrót do m.in. XX wieku i 20-lecia międzywojennego jest też wyrazem fascynacji tamtejszą estetyką, początkami produkcji mebli, które miały być przede wszystkim praktyczne, ale jednak nawiązywały do dworków szlacheckich. Meble vintage mają więc łączyć stylistykę wielu poprzednich epok, a samo słowo vintage jest więc bardzo pojemne. To potężne ławy, małe stoliczki do kawy. To też drobne dekoracje vintage, które będą idealne dla osób chcących ostrożniej operować tym stylem.

Oprócz mebli do wyboru są przecież poduszki w zgaszonych kolorach, drewniane i jakby przetarte figurki, małe lustereczka, zegarki.

Styl vintage jest różnorodny, jego elementy będą więc pasować w każdym pomieszczeniu. Każdy, komu vintage się podoba, znajdzie dla niego zastosowanie u siebie w domu.

Pokaż 1 - 12 z 68
Pokaż 1 - 12 z 68