Filtry przeglądania

Stylowe altany i pergole ogrodowe retro

Pergole tarasowe są elementem architektonicznym, który często występuje w polskich ogrodach. Nie ma jednoznacznej definicji altany, jednak wszyscy wiedzą, czym ona jest. Pergola metalowa ogrodowa jest miejscem, które pozwala cieszyć się jego pięknem niezależnie od pogody.

Pergola ogrodowa metalowa - niecodzienna ozdoba.

Tu można skryć się przed ostrym słońcem, uciec przed deszczem i odpocząć w zazwyczaj ażurowym (nie w pełni zabudowanym) budynku, który najczęściej został wykonany z drewna lub jest murowany. Altana może być w pełni zadaszona, osłonięta ażurową konstrukcją, ale też może posiadać ruchome zadaszenie. Altana jest budynkiem w dużym procencie otwartym.

Jednak można go z powodzeniem zamknąć stosując ruchome przesłony, które osłaniają jej wnętrze altany. Z takiej altany można skorzystać podczas brzydkiej pogody lub upałów. Zasłonę tworzą wtedy zazwyczaj rolety, żaluzje, kotary lub firanki. Będzie to stylowa altana do ogrodu. Warto pamiętać, że altana - jej styl, kształt powinien być zgodny z architekturą ogrodową lub domem oraz to, że gdy powierzchnia altany przekracza 25m2 (na terenie miasta) lub 35m2 (poza granicami miasta) niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Pergola stylowa do ogrodu

Inną zdecydowanie funkcję niż altana, pełni pergola metalowa do ogrodu. Pergola tarasowa zazwyczaj znajduje się przy tarasie, gdzie pełni funkcję swoistego parawanu. Może pełnić funkcję łącznika między dwiema częściami ogrodu. Pergole do ogrodu są konstruowane z różnych materiałów - drewna, metalu i dzięki temu nadają zielonemu zakątkowi różny charakter. Warto pamiętać, że pergola tarasowa zazwyczaj jest miejscem dla roślin pnących (bluszcz, różaneczniki) i kwitnących.

Pergola z łukiem to idealna konstrukcja dla pnących się roślin, wspaniały łuk na różę i inne pnącza.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Telefon:

Telefon: 512 752 115

Email: biuro@antyki24.pl

filtry więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium